Za živa U Červinků, po smrti do nebe… 

Historie

Naše hospůdka se poprvé otevřela v roce 1880. Koncesi tehdy získala Leokádie Kudrnovská- Ježková. Tato chytrá horákyně zakoupila v Čisté u Horek se svým manželem přízemní domek č.5. Brzy však ovdověla a musela se sama starat o dvě dcery a syna. Jedna z dcer – Anička si vzala obchodníka z Chocně, pana Bohumila Červinku. V této době nastal velký rozkvět všech obchodních aktivit (restaurace, obchod, benzinová pumpa, pražení kávy atd.). Také byl v místech domku č.5 postaven velký dvoupatrový dům, takže přibylo ještě ubytování.
V roce 1990 nám byl dům včetně restaurace vrácen v žalostném stavu. S velkou radostí a aktivitou se manželka Ing. Borise Červinky se svými dcerami a jejich rodinami daly do práce. Od roku 1990 jsou v restauraci partnery v podnikání dcera Borise Červinky Daria Červinková – Urbanová a manžel druhé dědovy dcery Lenky Červinkové – Podrazilové, pan Josef Podrazil.

Od léta 2003 nabízíme i možnost ubytování v prvním i druhém patře. Pokoje v druhém patře prošly v roce 2021 celkovou rekonstrukcí a pro ubytované zde bylo i nově vybudováno komfortní zázemí v podobě kuchyňky.

Věříme, že se u nás budete cítit jako doma a rádi se k nám opět vrátíte. Moc se na Vás, naše hosty a přátele, těšíme.

Rezervace ubytování

Vyplňte nás krátký formulář. Budeme Vás kontaktovat ohledně obsazenosti. Děkujeme :-)